Rywalizowały o Puchar Starosty

  • 26.06.2014, 08:01
  • MK.
Rywalizowały o Puchar Starosty
W połowie czerwca na Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej odbyły się Zawody Retrieverów na Dummy. Do powiatu garwolińskiego zjechali właściciele psów z całej Polski.
W rywalizacji na Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej wzięło udział 19 psów: 12 w klasie podstawowej D-0 i 7 w klasie otwartej D-Open. Pierwsza z konkurencji przeprowadzonych w klasie podstawowej polegała na obserwacji przez psa upadku aportu dummy (sztucznego aportu) i przyniesieniu go bez szukania przewodnikowi. Kolejna miała natomiast sprawdzić posłuszeństwo psa - pies miał zapamiętać miejsce upadku dummy i przynieść go dopiero po oddaleniu się z przewodnikiem na określoną odległość. Podczas trzecich konkursowych zmagań pies miał w ustalonej kolejności przynieść dwa aporty: jeden rzucony przez jego przewodnika, drugi zaś przez harcerzy ZHP Hufca "Orłów". Ostatnia z rywalizacji polegała na przyniesieniu dummy ze stawu bez otrzepywania się z wody. Nieco bardziej zaawansowane konkurencje zostały przeprowadzone w klasie wyższej. Tu pierwszą konkurencją było przyniesie przez psa dwóch dummy - jednego rzuconego na ląd, a drugiego na wodę. W kolejnej konkurencji sędziowie oceniali opanowanie psów, którzy czekali na swoją kolej aportowania, natomiast w trzeciej - ich koncentrację podczas przyniesienia jednego z dwóch dummy rzuconych na 50-metrową odległość. Ostatnia konkurencja sprawdzała porozumienie psa z przewodnikiem, który musiał nakierować czworonoga po dummy, którego ten nie widział. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Warszawy, Torunia, Łodzi, Krakowa czy Białegostoku. Psy oceniane były przez komisję sędziowską, w której zasiedli: Agnieszka Pastucha i Leszek Siejkowski. Asystentką sędziów była Magdalena Ślęk-Kozłowska. Zawody zorganizowane zostały przez warszawski odział Związku Kynologicznego.    
Wyniki - Klasa D-0: 1. FINKE Leminiscatus, LR, przew. Irena Jurkowska. 2. SCOOBY z Koła św. Huberta, LR, przew. Grzegorz Duda. 3. LIGUSTR Cotoneaster, LR, przew. Władysław Hoff.Wyniki - Klasa D-Open: 1. LIGUSTR Cotoneaster, LR, przew. Władysław Hoff. 2. SCOOBY z Koła św. Huberta, LR, przew. Grzegorz Duda. 3. Eo Ipso MAGNUM OPUS, GR, przew. Katarzyna Michalak.
 
MK.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe