Zapisz się na jubileuszową edycję "AVON kontra PRZEMOC"

  • 04.04.2019, 00:31
Zapisz się na jubileuszową edycję "AVON kontra PRZEMOC"

W tym roku obchodzimy 10-lecie biegu "AVON kontra PRZEMOC - Biegnij w Garwolinie".

Uczestnicy, wzorem lat ubiegłych, wystartują na dystansach 10. lub 2 kilometrów czyli tzw. Biegu Rodzinnego, by w ten sposób wesprzeć ofiary przemocy domowej.

Już po raz 10. mieszkańcy Garwolina i wszyscy miłośnicy ruchu będą mieli możliwość pobiec w słusznej sprawie.Bieg "AVON kontra PRZEMOC" to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej. AVON od lat podejmuje działania antyprzemocowe w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej w 50 krajach na całym świecie - od 2008 roku również w Polsce.

Jak co roku trasy dwóch biegów - głównego na dystansie 10 km oraz tzw. Biegu Rodzinnego na dystansie 2 km - zostaną poprowadzone głównymi ulicami Garwolina. 10. edycja wystartuje już 16 czerwca o 12:00 z mostu na rzece Wildze.

Dochód ze sprzedaży specjalnego produktu, sygnowanego niebieską wstążką w pakietach startowych, zostanie przeznaczony na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Zebrane środki wesprą działalność "Niebieskiej Linii", w tym pomoc psychologiczną i prawną dla ofiar przemocy oraz szkolenia dla organizacji państwowych i osób prywatnych.

-Ogromnie się cieszę, że mogliśmy wesprzeć jubileuszową edycję biegu "AVON Kontra PRZEMOC - Biegnij w Garwolinie". Wydarzenie to jest częścią niezwykle ważnej kampanii społecznej, w ramach której razem możemy okazać wsparcie ofiarom przemocy domowej -mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki AVON w Garwolinie.

-Gorąco zachęcamy do dołączenia wszystkich. Nie tylko doświadczonych biegaczy. Przecież bieganie, to sport dla każdego. Wystarczą dres, dobre buty i pozytywna energia -dodaje.

-Jesteśmy niezmiernie podekscytowani zbliżającą się 10. edycją biegu. Zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi ponieważ coroczny bieg jest nie tylko okazją do niesienia pomocy, ale też do doskonałej zabawy. Dotychczas w zorganizowanych przez nas zawodach wzięło udział ponad 7 tysięcy biegaczy: zarówno profesjonalistów, jak i amatorów oraz dzieci -mówi z kolei Michał Kopik, dyrektor biegu oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu zapraszają współorganizatorzy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, a także sponsor - AVON Operations Polska. Zapisy ruszyły 16 marca. Dołącz i Ty!

Z Ameryki na cały świat

AVON Kontra Przemoc, to kampania społeczna i edukacyjna, zainaugurowana w 2004 roku w USA, a prowadzona obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie.
Zakłada walkę z przemocą domową wobec kobiet: działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.
W Polsce kampania jest prowadzona od 2008 roku. Od 2011 roku AVON jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar i świadków przemocy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe